Pomozte Ďolíčku i VY

Akcionáři a věrní fanoušci Bohemians mají od znovuzrození velkou zásluhu zejména na postupné stabilizaci klubu a návratu do 1. ligy, kterou hrají na svém milovaném stadionu již od roku 1932. Ďolíček je pro Bohemku domovským stadionem, klub však stadion nevlastní. Důvody, proč tomu tak je, by vydaly nejen na samostatný článek, ale spíše na objemnou knihu. Přesto současná situace, kdy majitelem stadionu je Hl. m. Praha, je za posledních více než 20 let nejlepší myslitelný stav. Postavení nájemce však nebrání klubu, aby o „svůj“ Ďolíček, spolu se svými fanoušky, nepečoval. Již legendární jsou nesčetné dobrovolné a neplacené brigády fanoušků na stadionu, které jsou jedním z hnacích motorů a motivují klub k postupné revitalizaci něčeho co vlastně ani není jejich. Stovky lidí investovalo nejen tisíce hodin ze svého volného času, ale i peníze z vlastní kapsy na materiální vybavení, aby přiložili dle svých schopností a možností ruku k dílu. Organizačně náročné akce vykazovali nemalé výsledky. Rekonstrukce hlavní tribuny, výměna dřevěných lavic za plastové sedačky a výměna střechy proběhla v rámci jedné z nich v roce 2007, kdy přiložili ruku k dílu lidé ze širokého spektra, mimo jiné i samotní akcionáři klubu včetně vedení Družstva fanoušků Bohemians. Spousta dalších brigád probíhá na pravidelné bázi a mají nadále spíše údržbovou povahu.

Samostatnou kapitolou je sbírka „Každá koruna zahřeje“. Když bylo zapotřebí, po postupu do první ligy, pro setrvání v Ďolíčku vybudovat vyhřívané hřiště, uspořádali mezi sebou fanoušci sbírku. Jejím výsledkem byl příspěvek ve výši 941.449,27 Kč, který daný cíl pomohl uskutečnit. Celkové náklady, které klub nakonec musel vynaložit, byly 17 mil. korun. Ale klub investuje do stadionu kontinuálně. Příkladem z poslední doby může být rekonstrukce toalet na hlavní tribuně v jednotkách milionů korun.

Za posledních 15 let klub, společně s fanoušky, investoval do stadionu částku blížící se k 60 mil. korun.

Postavit ale nové tribuny a moderní zázemí už je pro klub a fanoušky příliš velké sousto a tak věříme, že Hl. m. Praha si uvědomí, že stadion je nedílnou součástí historie města a místní komunity a že do Ďolíčku budou moct chodit i další generace (nejen) fotbalových fanoušků.

SOUHRN INVESTIC DO STADIONU


BOHEMIANS PRAHA 1905

Rekonstrukce 2006 – tribuna u Sportovní ulice, terénní úpravy 6,5 mil. Kč.

Rekonstrukce 2007 – sedačky, montovaná tribuna za brankou, sportovní zázemí, střecha 8 mil. Kč Rekonstrukce 2007 – osvětlení hrací plochy 8,5 mil. Kč


Rekonstrukce 2013 – hrací plocha s umělým vyhříváním 16,9 mil. Kč

Průběžné úpravy – bezpečnostní opatření, stánky, elektrorozvody, oplocení, muzeum, fanshop 3,0 mil. Kč

Rekonstrukce toalet Jih 1,1 mil. Kč

Rekonstrukce toalet Sever 1,5 mil. Kč

Přestavba tribuny B a tribuny D 0,3 mil. Kč

INVESTICE CELKEM 45,8 mil. Kč


DRUŽSTVO FANOUŠKŮ BOHEMIANS

Členské vklady družstevníků investované do klubu k 1. 1. 2019 (odpovídá akciovému podílu v klubu) 9,5 mil. Kč

30 dobrovolnických brigád na opravách stadionu 3,0 mil. Kč

Veřejná sbírka na umělé vyhřívání 950 tis. Kč

Zakoupení přístroje Vertidrain 400 tis. Kč

Pokácení topolů 100 tis. Kč

Vybudování automatického zavlažování trávníku 380 tis. Kč

Zakoupení pískovačky 180 tis. Kč

INVESTICE CELKEM 14,5 mil. Kč
Chcete se zapojit do pracovní skupiny, máte nápad, chcete nám napsat?
Zde je náš email:

info@dolicek.com