Napsali o nás


Ďolíček – rok od voleb

Stadion Ďolíček a jeho okolí je jednou z priorit Desítky pro domácí po celou dobu její existence. Od posledních voleb na podzim 2018, kdy byl člen DPD Václav Vlček zvolen na kandidátce koalice Vlasta do Zastupitelstva městské části Praha 10, došlo hned k několika koordinačním schůzkám mezi zástupci klubu, městské části i hlavního města.
5.12.2019

Nový stadion Hradce? Fanoušci mohou získat kus hřiště, zapojil se i šéf FAČR

Projekt výstavby nového stadionu v Hradci Králové je zase na vodě. Stavět se stále nezačalo a v dohledné době asi ani nezačne. V kritické situaci, která ohrožuje smysluplnou existenci fotbalu ve městě, přispěchal klub s akcí Votroci sobě! Kdokoli má možnost zakoupit si pole hřiště o rozměru metru čtverečního v rozličných cenových relacích. Věc už podpořilo mnoho osobností spojených s černobílým klubem. Jednu z parcel si přislíbil pořídit svazový předseda Martin Malík.
Radek Špryňar
4.12.2019

Praha chce vypsat architektonickou soutěž na rekonstrukci Ďolíčko

Praha - Hlavní město chce v příštím roce vyhlásit architektonickou soutěž na rekonstrukci a rozšíření vršovického stadionu Ďolíček. Sousední parkoviště, kde by mohl vzniknout parkovací dům a obytná zástavba, se bude řešit zvlášť. Novinářům to dnes řekl radní Prahy Vít Šimral (Piráti). Město stadion převzalo po dlouhých jednáních o odkupu v loňském roce.

ČTK

2.12.2019

Kladenský zimák čeká rekonstrukce za 200 milionů

Oprava kladenského zimního stadionu má začít nejpozději v dubnu 2021, tedy ihned po konci sezony hokejové extraligy. Tendr na zakázku v hodnotě zhruba 200 milionů korun chce město vypsat v lednu. Nyní úřad dokončuje úpravy dokumentace, řekl dnes kladenský radní Lukáš Hanes (ODS). Střecha stadionu je už několik let ve špatném technickém stavu.
ČTK
2.12..2019

Podívejte se, jak se změnil stadion Baníku. Nové Bazaly pro mládež

Ostravský sportovní areál Bazaly bude po dokončené rekonstrukci za 320 milionů korun sloužit mladým fotbalistům. Využívat ho budou především hráči regionální akademie Moravskoslezského kraje a také akademie Baníku Ostrava. Vyloučeny nejsou ani případné tréninky A mužstva Baníku, které jinak hraje už pátou sezonu zápasy na Městském stadionu ve Vítkovicích. Novinářům to dnes řekl ostravský primátor Tomáš Macura (ANO).
ČTK
21.11.2019

Jednání je u konce. Pardubice budou mít prvoligový fotbalový stadion

Na pardubickém zastupitelstvu ve čtvrtek večer padlo rozhodnutí, na které se roky čekalo. Zastupitelé podpořili přestavbu Letního stadionu. Pardubice tak budou mít fotbalový stánek pro první ligu, který má město přijít na 430 milionů korun. Peníze chce vedení města čerpat z úvěru. Při rekonstrukci bude vybudováno fotbalové hřiště, tréninková plocha a tribuny, které poberou pět tisíc diváků.
Lada Součková
29. 11. 2019

Bohatí a chudí v české fotbalové lize. Kolik kluby utrácejí a za co

Svět tří nejbohatších klubů tuzemské fotbalové ligy, tedy Slavie, Sparty a Plzně, se ostatním vzdaluje kamsi do jiné galaxie. Když spočítáme, kolik zbývajících 13 klubů nejvyšší soutěže sežene na sezonu, dojdeme k částce, která je nižší než roční rozpočet pražské Slavie. Analýza redakce Seznam Zprávy vyčísluje, s jakými penězi jednotlivé kluby pracují.
Luděk Mádl
16. 3. 2018

Bohemians 1905 podepsali s Prahou desetiletou nájemní smlouvu na stadion v Ďolíčku

Vedení fotbalového klubu Bohemians 1905 podepsalo s magistrátem hlavního města Prahy desetiletou nájemní smlouvu na stadion v Ďolíčku.
ČTK
18.1.2018

Fanoušci Bohemians si oddechli. Stadion Ďolíček už patří městu

Dobrá zpráva včera potěšila všechny příznivce fotbalového klubu Bohemians Praha 1905. Katastrální úřad totiž přepsal majitele vršovického stadionu, jímž se stalo Hlavní město Praha. Nejistota ohledně populárního Ďolíčku by tak už měla být minulostí.
Vojtěch žižka